Nie daj się zaskoczyć zimie
Piękna polska złota jesień zawitała już na dobre. Pogoda rozpieszcza nas dobrymi warunkami na drogach – jest słonecznie, ciepło i bez opadów. Jednak nie możemy dać uśpić swojej czujności. Noce są coraz zimniejsze, a rano na drogach pojawia się szron. Letnie opony nie są przystosowane do niższych temperatur i do śliskiej nawierzchni. Jazda na oponach, które nie są przystosowane do warunków jest bardzo niebezpieczna, samochód traci swoją przyczepność, zwiększa się droga hamowania, a kierowca traci panowanie nad pojazdem. Dochodzi do tego ograniczona widoczność spowodowana coraz krótszym dniem.
Dlatego zaplanujmy wymianę opon zawczasu, nie róbmy tego na ostatnią chwilę, kiedy na drogach pojawi się śnieg, a kolejki w serwisach będą się ciągnęły w nieskończoność. Jest wiele zakładów, w których można się umówić z wyprzedzeniem, na konkretny dzień i godzinę i dzięki temu nie tracić czasu w kolejkach albo ryzykować jazdą na niewłaściwych oponach.
Jeśli będziecie przemierzać trasy północno-zachodniej strony Polski i zdarzy się wam taka sytuacja zaglądnijcie tu – wymiana opon Szczecin Prawobrzeże. Zapewnią wam kompleksową obsługę w dobrej cenie.
Podsumowując jeszcze raz przypominamy, nie zwlekajcie z wymianą opon, nie dajcie się zaskoczyć pogodzie!