Jak wybrać lawetę?
Należy mieć świadomość, że laweta Tychy jest z roku na rok coraz częściej wykorzystywanym środkiem transportu. Pozwala przede wszystkim na stosunkowo bezpieczne przewożenie różnego rodzaju pojazdów. Nie można zapomnieć, że jest niezbędna osobom, które na co dzień zajmują się prowadzeniem komisu samochodowego. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze lawety? Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Parametry techniczne

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zwrócenie szczególnej uwagi na jakość materiałów i parametry techniczne. Warto wiedzieć, że praktycznie każda laweta powinna mieć właściwe zabezpieczenia, które będą zapewniały bezpieczny przewóz pojazdu. Godny uwagi jest fakt, że solidne mocowania kół muszą unieruchomić transportowany samochód w taki sposób, by nie zsunął się przypadkiem z przyczepy w trakcie jazdy.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na zakup lawety wyposażonej w dodatkowy sprzęt. Świetnym przykładem może być wyciągarka. Możliwe jest dzięki temu wyciągnięcie auta nawet z najtrudniej dostępnego miejsca. Nie można zapomnieć o dokładnym zweryfikowaniu poszczególnych części przyczepy. Bardzo istotne znaczenie będą miały mocne spawy. Trzeba także zweryfikować czy wspomniana przyczepa została wyprodukowana z najwyższej możliwej klasy stali.