Gdzie wyrzucić opony rowerowe?
Latem często pracujemy nad swoją formą, a jedną z form aktywności jest jazda na rowerze, która pozwala na zaczerpnięcie świeżego powietrza oraz odwiedzenie ciekawych miejsc. Jazda na rowerze wiąże się także z nieprzyjemnościami, którymi są przebita opona oraz problemy z utylizacją różnych części rowerowych.
Opony rowerowe stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego i rozkładają się przez długi okres. Co więc zrobić i gdzie wyrzucić opony rowerowe?
Opony nie są odpadami wielkogabarytowymi, co oznacza, że można wrzucać je do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli opona zostanie zniszczona można wyrzucić ją do kosza mającego najczęściej kolor czarny lub spróbować ją naprawić, a także wykorzystać w jakiś inny nietypowy sposób.
Powszechne obecnie jest działanie polegające na recyklingu, który może objąć także opony rowerowe, Nieużywana opona rowerowa może być także oryginalną ramą lustra lub obramowaniem tarczy zegara. Kolejnym ciekawym sposobem na wykorzystanie opony rowerowej jest stworzenie z niej wyjątkowej ramki na zdjęcia.
Takie wykorzystanie opon da im nowe, drugie życie i przy okazji nada wnętrzom oryginalności oraz nowoczesności, a przy okazji pozwoli zadbać o naszą planetę i będzie zachęcać innych do recyklingu.