BMW 8

Ekskluzywne Coupe serii 800 zaprezentowane po raz pierwszy w 1989 roku, jest aktualnie najstarszym modelem marki BMW. Nie oznacza to wcale, że ten luksusowy pojazd odbiega w jakikolwiek sposób od współcześnie prezentowanych modeli, ponieważ zastosowane w nim rozwiązania techniczne nadal należą najnowocześniejszych zdobyczy techniki samochodowej.

Również jego nadwozie, zaprojektowane ponad 10 lat temu, nadal przy spotkaniu na drodze budzi emocje. Pojazd oferowany jest aktualnie w dwóch wersjach. Pierwsza z nich, 840Ci, wyposażona jest w silnik V8 o objętości 4,4 litra i mocy 286KM, może być wyposażony w 5-stopniową automatyczną lub 6-stopniową ręczną skrzynie biegów. Druga z wersji, oznaczona symbolem 850Ci napędzana jest ekskluzywnym silnikiem V12 stosowanym w limuzynie serii 700 oraz, o czym już wspominałem najnowszym modelu marki Rolls-Royce. Ze względu na wysoką cenę oraz ekskluzywny charakter BMW serii 800 jest najrzadziej spotykanym pojazdem tej marki.

Chociaż biorąc pod uwagę wszystkie aspekty techniczne i stylistyczne tego modelu to powinien on wieść prym wśród swoich konkurentów. Cena w pewien sposób działa odstraszająco, jest to jedyny mankament tego modelu.