ABC początkującego kierowcy
Gdy jesteś początkującym kierowcą wszystkiego się boisz. Tak już jest i nic na to nie możesz poradzić dopóki nie nabierzesz rutyny, pewności i orientacji w kwestii tego, co dzieje się na jezdni. To dobre podejście, bo nadmierna pewność siebie gdy pierwszy raz wsiadasz za kółko często zwiastuje kłopoty.
To że początkujący kierowcy obawiają się kolizji, stłuczek, konfrontacji z innymi uczestnikami drogi jest naturalne i zmienia się dopiero z czasem. Na początku nawet nie rozmawiamy z pasażerem podczas jazdy samochodem, nie przewozimy więcej niż jednej osoby, ani nie bierzemy pod uwagę czegoś takiego jak bagażnik do przewożenia rowerów bo obawiamy się, że spadnie i dojdzie do wielkiej katastrofy drogowej.
Podobnie jest na autostradzie, czy drodze szybkiego ruchu. Rutyna przychodzi z czasem i doświadczeniem. Nie warto jednak szarżować nawet po wielu latach za kółkiem, bo bywa to zgubne. Zawsze warto mieć spory zapas pokory i ostrożności, bo tylko wówczas możemy jeździć bezkolizyjnie i nie stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu.